Akademia Pogoni Siedlce powstała z myślą o szkoleniu dzieci i młodzieży w umiejętności gry w piłkę nożną, ale także po to by kultywować zdrowy tryb życia i przekazywać zasady ducha sportu. Od wielu lat siedlecki zespół szkoli młodych chłopców z myślą o przyszłości, czego świetnym dowodem są wyjazdy na turnieje i zdobywanie licznych nagród. Ciężka praca, nowoczesne obiekty treningowe oraz doświadczenie fachowców zajmujących się trenowaniem młodzieży w naszym klubie powinno zaowocować wielkimi sukcesami w przyszłości.

 

Młodzi chłopcy, którzy trenują w naszej Akademii przez wiele lat przechodząc kolejne szczeble rozwoju zdobywają potrzebne umiejętności, które zaowocują w dalszej karierze zawodnika. Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce stara się stopniowo wprowadzać chłopców do piłki seniorskiej dając im szansę debiutu najpierw w drużynie rezerw, a jeśli ich umiejętności na to pozwalają to dostają szansę gry w I zespole.

 

Najlepszym przykładem piłkarza Pogoni bardzo mocno związanym z biało-niebieskimi barwami jest były już kapitan siedleckiego zespołu Robert Kwiatkowski. Popularny „Kwiatek”  odszedł po kilkunastu latach reprezentowania klubu z Siedlec. Przyczynił się do awansów Pogoni i spełnił swoje marzenia występem w I lidze. Pożegnalny mecz rozegrał 3 sierpnia na inaugurację I ligi z Chojniczanką Chojnice z Siedlcach.