1. Będę jadł więcej owoców i warzyw w tym owoce i warzywa suszone. To one najlepiej uzupełniają zapotrzebowanie na witaminy w moim organizmie.

 
2. Nie będę pił napojów gazowanych, zwłaszcza napojów typu coca-cola. W zamian za to będę pił naturalne soki i wodę mineralną (niegazowaną).

 
3. Będę regularnie chodził na basen i pływał (jeśli nie umiem to nauczę się pływać). Zapewnia to wszechstronny rozwój mojej koordynacji oraz sprawności organizmu.

 
4. Nigdy nie będę krytykował kolegów z drużyny. Wszyscy tworzymy team i wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za to co dzieje się na boisku i poza nim.

 
5. Na treningi będę zawsze przychodził punktualnie. Poza tym będę do treningu odpowiednio przygotowany (będę miał odpowiedni strój sportowy dopasowany do warunków atmosferycznych oraz buty dostosowane do nawierzchni).

 
6. Każdego dnia zastanowię się przez chwilę jak mogę poprawić swoją grę. Na jakość gry ma wpływ wiele rzeczy (technika, przygotowanie fizyczne, przygotowanie mentalne, odżywianie, itd.), dlatego też zawsze jest coś co mogę poprawić.

 
7. Zawsze będę w 100% zaangażowany w to co robię zarówno na boisku jak i poza nim, bo od tego zaczyna się każdy sukces.

 
8. Będę pracował nad swoją techniką (czuciem piłki) nie tylko na treningach. Jeśli nie wiem co zrobić żeby poprawić technikę zapytam mojego trenera.

 
9. Będę wymagał od siebie i od swojego trenera rozwoju swoich umiejętności każdego dnia i poprzez każdy następny trening.

 
10. Przede wszystkim będę trenował sumiennie i regularnie w myśl zasady, iż nie ma zawodników wybitnych samych z siebie są tylko zawodnicy trenujący ciężko albo nie.