W czwartek 07.01.2021 odbył się trening zawodników ofensywnych oraz bramkarzy młodzieżowej grupy Talent PRO akademii Pogoni Siedlce.

Czwartkowy trening prowadzony był pod okiem trenera pierwszej drużyny biało-niebieskich Bartosza Tarachulskiego oraz goalkeeper’a Rafała Misztala. Uczestniczenie doświadczonych zawodników oraz sztabu trenerskiego pierwszego składu siedleckiej Pogoni w treningach młodzieży z akademii pozwala na zacieśnienie współpracy między zespołami. Młodzi adepci uczą się od najlepszych aby w przyszłości zająć ich miejsce.

Talent PRO to projekt akademii Pogoni Siedlce zrzeszający najzdolniejszych zawodników szkółki piłkarskiej naszego klubu w kategoriach wiekowych 2005-2009. Program Talent PRO ma na celu wsparcie i objęcie opieką utalentowanych adeptów naszej akademii w celu dalszego rozwoju ich sportowych zdolności. Większość młodych piłkarzy z grupy Talent PRO na co dzień gra i rywalizuje ze starszymi o rok zawodnikami.

Tarachulski jest byłym napastnikiem. Aktualny trener pierwszej drużyny biało-niebieskich  ma za sobą rozegrane 113 meczy w Ekstraklasie oraz 319 w ligach zagranicznych i na niższych poziomach rozgrywkowych w Polsce. Podczas swojej kariery popularny „Tarantula” grał w tak utytułowanych klubach jak Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Widzew Łódź, czy Polonia Warszawa. Tarachulski jako zawodnik grał również w naszym klubie, licznik jego występów zatrzymał się na 32.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z treningu napastników i bramkarzy grupy Talent PRO autorstwa Rafała Wysockiego.