W minionym tygodniu nasze drużyny rozegrały kolejne mecze ligowe.

Liga okręgowa U-17 (trenerzy Paweł Trojecki, Adrian Świderski)

Pogoń Siedlce – pauza

 

Liga okręgowa U-16 (trener Adrian Świderski)

Pogoń Siedlce – pauza

 

Ekstraliga wojewódzka U-15 (trenerzy Jan Półtorak, Marcin Klukowski)

Delta Warszawa – Pogoń Siedlce

Bramki: Alan Rybak (dwie)

Opinia trenera: Dobre dynamiczne spotkanie z wieloma sytuacjami z obu stron. Wyszliśmy na prowadzenie w pierwszej części spotkania po rzucie karnym podyktowanym są na Alanie Rybaku. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę. W samej końcówce pierwszej części gry tracimy bramkę po strzale z dystansu. Na drugą połowę wychodzimy zdeterminowani by objąć prowadzenie, ale to przeciwnik trafia do siatki po szybko rozegranym rzucie wolnym i dośrodkowaniu z bocznego sektora. Do końca walczymy i na 10 minut przed końcem doprowadzamy do remisu po świetnym prostopadłym podaniu Mateusza Pszczela, które na bramkę zamienił Alan Rybak. w końcówce spotkania mamy 100% sytuację na objęcie prowadzenia, której niestety nie wykorzystaliśmy. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.

 

Liga okręgowa U-14 (trenerzy Jan Półtorak, Marcin Klukowski)

Pogoń Siedlce – pauza

 

I liga okręgowa U-13 (trenerzy Tomasz Zieliński, Łukasz Czarnocki)

Pogoń Siedlce – Czarni Węgrów

Bramki: Jakub Czarnocki (dwie), Oliwier Klewek, Tomasz Lemka, samobój

Opinia trenera: Nasza drużyna od początku przejęła inicjatywę na boisku. Bardzo dobrze otwieraliśmy grę, dużo akcji było przeprowadzonych na jeden kontakt. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. 

 

I liga okręgowa U-13 (trenerzy Tomasz Zieliński, Łukasz Czarnocki)

Pogoń II Siedlce – MOSiR Mińsk Mazowiecki

Bramka: Damian Gryczka

Opinia trenera: Mecz w pierwszej połowie pod dyktando gości. Zawodnicy z Mińska rozgrywali piłkę, lecz tylko do wysoko ustawionej linii naszej obrony. W drugiej połowie meczu zespół dostał nowe założenia taktyczne, podeszliśmy wyżej do przeciwnika, co skutkowało doprowadzeniem do remisu. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. 

 

II liga okręgowa U-13 (trener Marcin Derkacz)

Pogoń III Siedlce – Masovia Siedlce

Bramki: Przemysław Miernicki (dwie), Karol Wróbel

Opinia trenera: Spotkanie toczyło się w dosyć szybkim tempie, akcje pod jedną jak i drugą bramką, czasem nawet interwencję z poświęceniem własnego zdrowia pod naszą bramką. Cieszy mnie bardzo cały czas postęp chłopaków i wyciąganie wniosków, determinacja i dążenie do zrewanżowania się przeciwnikom dały upragniony cel. Takie spotkania bardzo motywują i pokazują, że ciężka praca się opłaca. Dzisiejszy mecz, niestety zaczęliśmy słabo skoncentrowani i po wysokim pressingu drużyny gości tracimy bramkę po ładnej, składnej akcji przeciwnika. Po stracie bramki w mojej drużynie nastąpiła wielka zmiana, drużyna coraz to mocniej naciskała drużynę przeciwną. Przełamanie nastąpiło w 14 minucie. Stały fragment gry w postaci rzutu rożnego, po którym doprowadzamy do wyrównania. Następnie znowu mecz toczony jest przy obydwu bramkach i następuje 23 minuta. Szybka kontra i po dośrodkowaniu z bocznego sektora wychodzimy na prowadzenie. Druga połowa zaczyna się z mocnego uderzenia przeciwnika, ale na szczęście w tym meczu nie daliśmy sobie strzelić bramki na początku wznowienia meczu. Sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie i następuje 36 minuta. Szybka kontra w naszym wykonaniu i strzał z 16 metrów i po delikatnym błędzie bramkarza prowadzimy dwoma golami. Pod koniec meczu chłopcy złapali luz i nie dali się stłamsić przeciwnikom. Jak zwykle chciałbym pochwalić całą drużynę za walkę i poświęcenie.

Sęp Żelechów – Pogoń III Siedlce

Bramki: Jakub Kępka, Jan Dyńka, Dawid Krasuski (dwie)

Opinia trenera: Wiele sytuacji z obydwu stron, choć to my moim zdaniem lepiej radziliśmy sobie z piłką. Boisko nie sprzyjało, ponieważ chłopcy nauczeni są gry na krótko przyciętych murawach, jednak dawali radę, a zwłaszcza, że pojechaliśmy mocno osłabieni stratą najlepszego strzelca. Zawodnicy udowodnili, że podejście do meczu i walka jaką zawodnikom wpajam daje określony efekt. Mecz przebiegał bardzo różnie, ponieważ jak my wychodziliśmy na prowadzenie to gospodarze nadrabiali straty. Następowało to dwa razy w spotkaniu, lecz pod koniec meczu nastąpiła zamiana ról i powiem szczerze przy prowadzeniu gospodarzy 3:2 i pięć minut do końca ciężko mi było mieć wiarę w sukces. Wpadł mi do głowy chytry plan i ktoś powie, że to banał, zagrać ultra ofensywnie ze stoperem na pozycji nr 9. Dało to super efekt, natychmiast można powiedzieć powiększaliśmy przewagę no i padły bramki z rzutu karnego po solowej akcji jednego z zawodników oraz pięknym lobie i strzelamy bramkę dającą zwycięstwo w spotkaniu. Przyznaję, gospodarze mieli jeszcze sytuację aby wyrównać. Gratuluję zawodnikom za ambicję i zaangażowanie włożone w mecz oraz poświęcenia na treningu.

 

 

II liga okręgowa U-11 (trenerzy Kamil Wolski, Paweł Dobrowolski)

Pogoń II Siedlce – Jutrzenka Cegłów

Bramki: Jakub Mackiewicz (trzy), Filip Strzyżewski, Piotr Sajewicz (trzy), Kamil Karpowicz (dwie), Michał Karwowski (dwie), Jakub Radziwonka, Ignacy Terlikowski (trzy), Błażej Blacha, Jakub Krasuski (dwie)

Opinia trenera: Spotkanie od pierwszego gwizdka pod kontrolą naszych chłopców. Widać było chęć oraz pragnienie zdobycia bramek. W pełni realizowane założenia oraz zadania, które postawił trener w kolejnych odsłonach meczu. Spotkanie oceniam na bardzo dobre, ze względu na realizację założeń przepracowanych w ostatnim mikrocyklu. Bardzo szybko zdobyte bramki w pierwszych piętnastu minutach ustawiły mecz na naszą korzyść. W kolejnych minutach zawodnicy dostawali coraz więcej zadań do wykonania w kontekście budowania gry oraz utrzymywania się przy piłce. Konsekwencją było kilka kolejnych bramek.

 

Sajewicz

I liga okręgowa U-10 (trenerzy Kamil Wolski, Paweł Dobrowolski)

Masovia Siedlce – Pogoń Siedlce

Bramki: Kamil Karpowicz (cztery), Piotr Sajewicz, Błażej Blacha, Mateusz Kamiński, Michał Karwowski, Ignacy Jastrzębski, Jakub Mackiewicz

Opinia trenera: Mecz oceniam jak najbardziej na plus, ze względu na to ile chłopcy włożyli zaangażowania i chęci wygrania w takie warunki pogodowe na jakie trafiliśmy. Mecz rozgrywany w fatalnych warunkach pogodowych. Ulewa, która nas spotkała i utrzymywała się przez blisko 45 minut meczu spowodowała wiele problemów w grze piłką zarówno gospodarzom jak i naszym zawodnikom. Przez pierwsze dwie kwarty mecz był bardzo otwarty, gdzie obie drużyny stwarzały mnóstwo sytuacji bramkowych. Dopiero po zmianie połów zawodnicy z naszej akademii przejęli inicjatywę i do końcowego gwizdka starali się kontrolować spotkanie strzelając jeszcze kilka bramek.

 

II liga okręgowa U-10 (trenerzy Kamil Wolski, Paweł Dobrowolski)

Pogoń II Siedlce – SEMP Pogoń Siedlce

Bramka: Michał Malinowski

Opinia trenera: Spotkanie ciężko nazwać wybitnym w naszym wykonaniu. Jednakże pomimo wyniku jaki padł, w tym spotkaniu powinniśmy spojrzeć szerzej na grę naszych chłopców, którzy wyszli na boisko bez kilku podstawowych zawodników. Mimo to część chłopców wyszło z podniesioną głową na spotkanie reprezentując bardzo wysoki poziom zaangażowania oraz koncentracji do ostatniego gwizdka. Pierwsze dwie kwarty bardzo wyrównane. Pomimo bardzo otwartego meczu w obie strony to goście zachowali więcej zimnej krwi, dzięki czemu sytuacje bramkowe zamieniali konsekwentnie na bramki, przez co w dość szybki sposób odskoczyli na kilka bramek. Pomimo wielu prób odmienienia wyniki naszym chłopcom zabrakło odrobiny szczęścia w finalizacji akcji i przez resztę spotkania to goście kontrolowali wynik.

 

I liga okręgowa U-9 (trenerzy Adrian Świderski, Krystian Zbieć)

Masovia Siedlce – Pogoń Siedlce

Bramki: Pydanowski (pięć), Madej (dwie), Tarkowski, Chromiński, Kordecki

Opinia trenera: Jestem bardzo zadowolony z gry drużyny, staraliśmy się cierpliwie i konsekwentnie budować nasze akcje. Cieszę się, że duża liczba zawodników mogła uczestniczyć w tym spotkaniu, co dało nam wiele informacji, na które patrzę pod kątem analizy i planowania przyszłych treningów. Mecz rozpoczął się od szybkiego objęcia prowadzenia i strzelenia kilku bramek, które dawały drużynie komfort gry. Przez całe spotkanie staraliśmy się prowadzić grę, co przyniosło nam zamierzone rezultaty w postaci składnych zagrań oraz bramek. Warto pochwalić przeciwnika za walkę oraz konsekwentna próbę organizacji gry bez względu na wynik.

 

II liga okręgowa U-9 (trenerzy Adrian Świderski, Krystian Zbieć)

Turniej: Pogoń II Siedlce, APN Mińsk Mazowiecki, Champions II Mińsk Mazowiecki, Naprzód Skórzec – pauza

 

 

Liga okręgowa U-8 (trener Przemysław Rodak)

Turniej: Pogoń III Siedlce, Pogoń IV Siedlce, SEMP Pogoń Siedlce, Wektra Zbuczyn – pauza