W minionych dwóch tygodniach nasze drużyny rozegrały kolejne wiosenne mecze ligowe.

Liga okręgowa U-16 (trener Adrian Świderski)

Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń Siedlce

Bramki: Kuba Gawinkowski 37, Kacper Strzyżewski 82

Opinia trenera: Obie drużyny wiedziały ze jest to mecz o 6 punktów i widać to było od pierwszej minuty. Był to stanowczo mecz walki, w którym żadna z drużyn nie ustępowała nawet na chwile. Chłopcy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne zostawiając dużo zdrowia na boisku, za co jestem im bardzo wdzięczny. Cieszę się, że wielu zawodników otrzymało możliwość gry, co moim zdaniem podbudowało morale drużyny. Początek spotkania bardzo nerwowy w naszym wykonaniu, czego efektem była duża ilość popełnionych fauli, a co za tym idzie kilka groźnych stałych fragmentów gry. Z czasem gra się uspokoiła i udało się nam się objąć prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania, co próbowaliśmy wykorzystać poprzez liczne kontrataki. Po jednym z nich udało nam się przypieczętować bardzo ważne zwycięstwo.

Rywal Ruchna – Pogoń Siedlce

Bramki: Dominik Kornacki, Mikołaj Lipiński (dwie), Adrian Wrzosek (k), Wojciech Kisieliński (dwie)

Opinia trenera: Mając na uwadze fakt, że jesteśmy na etapie wdrażania do nowego systemu gry (1-3-5-2) uważam, że rozegraliśmy dobre spotkanie. Jestem zadowolony z postawy naszych zawodników, ich zaangażowania i realizacji założeń taktycznych. Odnieśliśmy wysokie zwycięstwo i na pewno cieszy nas ten wynik, ale bardziej cieszy nas sposób w jaki nasi zawodnicy konstruowali akcje i realizacja ćwiczonych na treningach założeń taktycznych. Mimo tego dalej musimy pracować nad fazą finalizacji akcji oraz wykończeniem sytuacji bramkowych, ponieważ ten element najbardziej szwankował w naszej grze. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ widzimy, że wykonywana przez nas praca daje efekty i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Od początku spotkania Pogoniści narzucili swoje warunki i konstruowali akcje w ataku pozycyjnym, a zawodnicy drużyny przeciwnej liczyli na kontraktaki. Wynik spotkania w 20 minucie otworzył Dominik Kornacki, wykorzystując podanie Filipa Grochali po zespołowej akcji. W 30 minucie boisko opuścił kontuzjowany Kacper Strzyżewski, a w jego miejsce pojawił się Wojciech Kisieliński. 7 minut później wprowadzony z ławki zawodnik popisał się asystą przy bramce Mikołaja Lipińskiego. Niespełna 2 minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Mikołaj Lipiński, wykorzystując błąd przeciwników. Wynik do przerwy ustalił Adrian Wrzosek wykorzystując rzut karny w 46 minucie meczu. Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się: Miazek Bartosz, Trzaskowski Jakub oraz Borkowski Tomasz, którzy zastąpili Mitrzaka Kacpra, Mlonka Bartosza oraz Grochale Filipa. Obraz spotkania nie uległ zmianie. W 52 minucie spotkania wynik podwyższył Wojciech Kisieliński, wykorzystując podanie Mikołaja Lipińskiego. W 55 minucie Hubert Wrzosek pojawił się na boisku w miejsce Tomasza Wiewiórki. W 59 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Wojciech Kisieliński. Wynik spotkania w 78 minucie meczu ustalił zawodnik drużyny przeciwnej wykorzystując jeden z kontrataków. Tym samym młodzi Pogoniści pokonali przeciwników 6:1.

 

Ekstraliga wojewódzka U-15 (trenerzy Jan Półtorak, Marcin Klukowski)

Wisła Płock – Pogoń Siedlce

Opinia trenera: Słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Daliśmy się zepchnąć od początku meczu do głębokiej defensywy, a przeciwnik wykorzystał nasze błędy w obronie. Pierwszą bramkę zdobył po stałym fragmencie gry, drugą po składanej akcji. Po przerwie mieliśmy dwie dogodne sytuację by złapać kontakt z przeciwnikiem, niestety ich nie wykorzystaliśmy i to Wisła w 70 minucie spotkania zamknęła mecz podwyższając na 3:0. Niestety byliśmy drużyną słabszą z przebiegu całego meczu, daliśmy się zdominować przede wszystkim agresją i siłą w grze przeciwnika. Przed nami kolejne mecze i mamy nadzieję, że po kolejnym spotkaniu będziemy się cieszyć z kolejnych trzech punktów i piąć się w górę tabeli.

 

Liga okręgowa U-14 (trenerzy Jan Półtorak, Marcin Klukowski)

Olimp Stok Lacki – Pogoń Siedlce

Bramki: Sulej (dwie), Borkowski (dwie), Kosyl, Soczewka, Płudowski, Brochocki, Marczuk, J. Jastrzębski

Opinia trenera: Dominacja naszego zespołu przez całe spotkanie. Wynik mógł być bardziej okazały, ale warunki atmosferyczne (rzęziste opady deszczu) uniemożliwiały przeprowadzenie składanych akcji. Powołana na mecz 18 zawodników praktycznie rozegrała mecz w równym wymiarze czasowym. Trzeba też wspomnieć o dobrze przygotowanym boisku w Krzymoszach, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Olimpu Stok Lacki. 

Pogoń Siedlce – Tajfun Jartypory 3:0 (wo) – goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz

 

I liga okręgowa U-13 (trenerzy Tomasz Zieliński, Łukasz Czarnocki)

Płomień Dębe Wielkie – Pogoń Siedlce

Bramki: Józef Jastrzębski, Nikodem Marczuk, Jakub Czarnocki, Gabriel Odrobiński, Kacper Kalaciński

Opinia trenera: Mecz prowadzony przez naszą drużynę bardzo mądrze, każde przyspieszenie rozgrywania piłki prowadziło do stworzenia sytuacji bramkowej. Drużyna realizowała założenia taktyczne zarówno w fazie atakowania jak i bronienia. Jedyne co martwi po takim meczu to brak skuteczności. Pracujemy dalej. 

 

 

II liga okręgowa U-13 (trener Marcin Derkacz)

Pogoń III Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski

Bramki: Przemysław Miernicki (cztery)

Opinia trenera: Od początku spotkania widać było determinację i zaangażowanie mojego zespołu. Chłopcy chcieli bardzo zrewanżować się przeciwnikom za poprzednie spotkanie i udało się to nam. Gdyby celowniki były bardziej ustawione, zwycięstwo mogło skończyć się dwucyfrowym wynikiem, choć również nie ustrzegliśmy się błędów pod koniec spotkania. Spotkanie zaczęliśmy bardzo obiecująco, ponieważ w 4 minucie wyszliśmy na prowadzenie po bardzo dobrym skoku pressingowym. Nasza przewaga nie ulegała wątpliwości i cały czas się powiększała, choć drużynie gości nie można odebrać woli walki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 3:0, ale powinno być dużo więcej. Druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo podobna tylko zabrakło wykończenia bardzo ciekawych akcji. W tej połowie padła tyko jedna bramka dla moich chłopców. Chciałbym nadmienić również, że pod koniec spotkania wkradł się brak koncentracji i straciliśmy dwie bramki. Jak zawsze chciałbym wyróżnić cały zespół, który cały czas robi postępy no i zwycięstwo bardziej zmotywuje do pracy na treningach.

 

Masovia Siedlce – Pogoń III Siedlce

Bramki: Przemysław Miernicki, Jakub Kępka

Opinia trenera: Moim osobistym zdaniem mecz mógł się podobać ponieważ było bardzo dużo akcji pod jedną jak i drugą bramką. W moim zespole dalej brakuje skuteczności przy wykorzystywaniu dobrych okazji strzeleckich. Moi podopieczni coraz lepiej rozumieją się na boisku, choć jeszcze przydarzają się proste niewymuszone błędy po których tracimy bramki. W mecz weszliśmy bardzo dobrze podbudowani ostatnim zwycięstwem i po około 10 minutach spotkania przy spresowaniu bramkarza wychodzimy na prowadzenie. Następnie po kilku minutach gra się wyrównała a może nawet drużyna gospodarzy przejęła inicjatywę stwarzając coraz więcej sytuacji pod naszą bramką. Około 20 minuty kontrując przeciwników pięknym strzałem popisał się Miernicki, ale niestety trafił w słupek i z kolei akcja poszła na naszą bramkę i tracimy gola. Po kilku chwilach niestety znowu przydarza się strata w środku pola i tracimy gola do szatni. Drugą połowę zaczęliśmy katastrofalnie i przeciwnicy znowu podwyższają wynik i dążą do strzelenia dalszych goli, co wkrótce im się udało. Znając charakter chłopców z Pogoni nie dawaliśmy za wygraną i po indywidualnej akcji Kuba Kępka dla nas strzelił gola. Komentując postawę zawodników stwierdzam że dalej brakuje im ogrania, ale widać znaczące postępy w grze.

Wektra Zbuczyn – Pogoń III Siedlce

Bramki: Przemysław Miernicki (dwie)

Opinia trenera: Moim zdaniem zespół zagrał dobry mecz i dążył aby zrewanżować się drużynie gospodarzy za poprzednie spotkanie. Pojechaliśmy na mecz osłabieni z powodu choroby dwóch zawodników, a i tak graliśmy z wielkim zaangażowaniem. Chłopcy dali z siebie maksimum możliwości. Jestem bardzo dumny z zawodników i chciałbym pochwalić cały zespół. W pierwszą połowę weszliśmy doskonale ponieważ około 12 minuty po szybkim kontrataku zdobywamy bramkę, choć trzeba nadmienić, że były jeszcze okazje do podwyższenia wyniku również dla drużyny ze Zbuczyna. Niestety, pod koniec pierwszej części spotkania lekkie rozluźnienie wkradło się w naszej drużynie i nie wróżyło to dobrze na przyszłość. Druga połowa zaczyna się jak ostatnio, czyli brak koncentracji w defensywie kończy się bramką dla Wektry. Oczywiście chłopcy z Pogoni nigdy się nie poddają i walczą do końca. Znowu super akcja wielopodaniowa i wychodzimy na prowadzenie. Gospodarze dalej dążą do wyrównania. Trzeba nadmienić, że z upływającym czasem chłopcy tracili siły w trudnych warunkach i nadchodzi 56 minuta spotkania, stały fragment gry, nasz bramkarz popełnia błąd, piłka po rykoszecie wpada po barku do bramki. Do tego momentu golkeeper spisywał się wyśmienicie i należą mu się wielkie brawa.

 

II liga okręgowa U-11 (trenerzy Kamil Wolski, Paweł Dobrowolski)

Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec

Bramki: Piotr Sajewicz (dwie), Ignacy Terlikowski (trzy), Kamil Karpowicz (dwie)

Opinia trenera: Spotkanie bardzo wyrównane, można je nazwać meczem walki. Mecz w naszym wykonaniu trzeba przyznać że był bardzo nierówny i szarpany. Po zdobytej bramce, drużyna gości szybko doprowadziła do wyrównania, czego przyczyną była słaba dyspozycja bloku defensywnego w grze 1×1. Bylismy drużyną, która miała przewagę w grze pozycyjnej, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak podczas finalizacji przy wielu akcjach brakowało komunikacji i współpracy. Mecz zakończony remisem pozostawia niedosyt z naszej strony, ale jednocześnie pokazał elementy które musimy doskonalić.

 

 

I liga okręgowa U-10 (trenerzy Kamil Wolski, Paweł Dobrowolski)

Szóstka II Mińsk Mazowiecki – Pogoń Siedlce

Bramki: Mateusz Kamiński (trzy), Jakub Mackiewicz (dwie), Jakub Krasuski, Piotr Sajewicz, Ignacy Terlikowski, Kamil Karpowicz, Filip Strzyżewski

Opinia trenera: Bardzo dobry mecz, rozgrywany w szybkim tempie. Początek meczu zdecydowanie należał do drużyny gości, którzy mieli przewagę w posiadaniu piłki oraz tworzyli więcej sytuacji podbramkowych. W drugiej kwarcie gra się wyrównała i mecz stał na się bardzo zacięty z dużą ilością akcji na jedną jak i drugą bramkę. W trzecie i czwartej kwarcie uzyskaliśmy przewagę i zaczęliśmy dominować. Po strzeleniu kilku bramek chłopcy złapali pewność siebie i w grze ofensywnej jak i defensywnej. Podsumowując mecz stał na wysokim poziomie, chłopcy wykazali się dużą walecznością i nieustępliwością.

 

 

II liga okręgowa U-10 (trenerzy Kamil Wolski, Paweł Dobrowolski)

Żak Domanice – Pogoń II Siedlce

Bramki: Filip Ilczuk (pięć), Wiktor Rosa (cztery), Dawid Ruciński (trzy), Kacper Nowakowski (trzy), Bartek Prokurat (trzy), Brajan Duk, Łukasz Dziewulski

Opinia trenera: Spotkanie w pełnym wymiarze czasu pod kontrolą naszej drużyny. Mecz w naszym wykonaniu oceniłbym pozytywnie ze względu na wiele prób realizowania schematów oraz założeń, które występują podczas treningów. Chłopcy wyszli na boisko bardzo żywiołowo wraz z chęcią wygrania. Takie zaangażowanie pozwala optymistycznie patrzeć na kolejne mecze. Od pierwszego gwizdka drużyna gospodarzy została zepchnięta na swoją połowę, gdzie przez resztę czasu nasi zawodnicy próbowali tworzyć sytuacje bramkowe. Przez pierwszy kwadrans każdy zawodnik chciał wpisać się na listę strzelców, co powodowało wiele chaosu. Jednak z upływem czasu młodzi Pogoniści zauważyli, iż zespołową szybką grą są w stanie zdziałać więcej, co przełożyło się na kolejne bramki. W ostatnim kwadransie zawodnicy otrzymali zadanie aby zwiększyć poziom trudności spotkania.

Pogoń II Siedlce – Czarni Węgrów

Bramki: Łukasz Dziewulski (cztery), Bartek Prokurat (trzy), Gustaw Rzewuski (dwie)

Opinia trenera: Oceniam spotkanie bardzo pozytywnie. Chłopcy zagrali bardzo ambitnie i odważnie od pierwszych minut, drużyna gości miała problem z wyprowadzeniem piłki za połowę. W pierwszej części tworzyliśmy dużo sytuacji podbramkowych, ale wiele z nich nie kończyły się bramką. Chłopcy grali pewnie w obronie, co było istotne przy kontrach drużyny gości. Po strzeleniu kilku bramek chłopcy kontrolowali grę do końcowego gwizdka. 

 

II liga okręgowa U-9 (trenerzy Adrian Świderski, Krystian Zbieć)

Turniej: Pogoń II Siedlce, APN Mińsk Mazowiecki, Champions II Mińsk Mazowiecki, Naprzód Skórzec

Bramki: Kacper Pietrak (pięć), Jan Lewandowski, Igor Zając

Opinia trenera: Ligowy turniej w Mińsku Mazowieckim przebiegł na dobrym poziomie, widać progres zawodników z każdym kolejnym turniejem, dalej doskonalimy naszą grę. Pierwszy mecz z APN przebiegł na wysokim poziomie, chłopcy zrobili progres w grze i było to widoczne na boisku, pierwszy raz udało się wygrać. Drugi mecz z Naprzodem w ogóle nie wyszedł chłopcom, wkradła się niedokładność i przewyższające warunki fizyczne zawodników ze Skórca. Trzeci mecz był całkowicie pod naszą kontrolą, prowadziliśmy grę, lecz jest jeszcze co poprawiać.

 

Liga okręgowa U-8 (trenerzy Damian Soszyński, Aleksandra Zając)

Turniej: Pogoń Siedlce, Pogoń II Siedlce, Masovia Siedlce, Olimp Stok Lacki

Opinia trenera: W sobotę rozegraliśmy kolejny, przedostatni już turniej ligowy w tym sezonie. Widać, że z każdym meczem nasi zawodnicy coraz pewniej czują się na boisku, co daje nam więcej luzu w swobodnym podejmowaniu decyzji. W tym dniu widzieliśmy bardzo dużo udanych pojedynków 1 na 1, skutecznych dryblingów z finalizacją i technicznych zagrań. Warto dodać, że w niedziele nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze na turnieju w Nadarzynie.

 

Liga okręgowa U-8 (trener Przemysław Rodak)

Turniej: Pogoń III Siedlce, Pogoń IV Siedlce, SEMP Pogoń Siedlce, Wektra Zbuczyn

Opinia trenera: Chłopcy rozegrali kolejny turniej, w którym mogli sprawdzić swoje umiejętności z rówieśnikami z SEMP-a Siedlce i Wektry Zbuczyn. Spotkania były emocjonujące i często obfitowały w zwroty akcji. Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a ich gra była nacechowana dużym zaangażowaniem i wolą zwycięstwa. Chłopcy po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, potrafili przenieść na warunki meczowe elementy, które poznają na treningu.