Pogoń Siedlce (rocznik 2005) zajęła czwarte miejsce w mocno obsadzonym Premier Cup w Łodzi.

To nie był zwykły turniej. Siedlczanie musieli do niego awansować przez sito eliminacji. Żeby powalczyć w nieoficjalnych mistrzostwach Polski podopieczni Dariusza Blachy musieli okazać się najlepsi w kategorii U-13 na Mazowszu. W decydującym meczu Pogoniści rozgromili 5:0 Radomiaka Radom. Bramki zdobywali wówczas: Maciej Kuć, Tomasz Wiewiórka, Igor Szostek, Mikołaj Saraczewski oraz Tomasz Borkowski.

Finałowe zmagania zostały rozłożone na trzy dni. Areną rywalizacji drużyn z całej Polski (każde województwo miało jednego przedstawiciela) były obiekty SMS Łódź. Warto dodać, że grano po 11, co nie jest normą dla młodych piłkarzy. Młodzi Pogoniści doskonale rozpoczęli udział w turnieju. W pierwszym meczu siedlczanie wygrali 2:0 z Jantarem Ustka po trafieniach Oliwiera Kryszczuka i Mikołaja Saraczewskiego. W drugim spotkaniu Pogoń wygrała 1:0 z FA Leszno (Kryszczuk). Bezbramkowy remis z AP Stal Stalowa Wola nie wpłynął na układ tabeli. Siedlczanie awansowali do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca.

W najlepszej ósemce rywalem Pogoni była Lechia Tomaszów Mazowiecki. W regulaminowym czasie gry (2×20 minut) bramki nie padły, więc zarządzono serię rzutów karnych. Presję lepiej wytrzymali podopieczni Blachy, wygrywając 2:1. W półfinale siedlczanie okazali się minimalnie gorsi od MUKS ZWSZ Bydgoszcz. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego w finale ustąpiła Zagłębiu Lubin, czyli dominatorowi młodzieżowych rozgrywek w różnych kategoriach wiekowych.

Pogonistom pozostała walka o trzecie miejsce. W finale pocieszenie FASE Szczecin wygrało 1:0. Czwarte miejsce w mocno obsadzonym turnieju to i tak znakomite osiągnięcie. Warto obserwować z uwagą dalszy rozwój piłkarzy z rocznika 2005.

Wyniki:

Faza grupowa

Jantar Ustka 2:0, FA Leszno 1:0, AP Stal Stalowa Wola 0:0

1/4 finału

Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0 k. 2-1

1/2 finału

MUKS ZWSZ Bydgoszcz 0:0 k. 1-2

Mecz o 3 miejsce

FASE Szczecin 0:1