Pierwszy weekend wakacji upłynął pod znakiem futbolowych zmagań rocznika 2005 w Komnet-Media Cup.

Mecze turniejowe były rozgrywane na dwóch boiskach. Rywalizacja była ciekawa, ponieważ toczyła się inaczej jak w tej kategorii wiekowej – grano po 11. Spotkania trwały 30 minut (2×15). Każdy zagrał z każdym.

Uroczyste otwarcie swoją obecnością uświetnili radni Robert Chojecki i Bogdan Kozioł. – Obserwując wasze spotkania muszę przyznać, że większość z was jest ukształtowana piłkarsko. Mam nadzieję, że w przyszłości na kilku z was czeka gra w ekstraklasie i reprezentacji Polski – powiedział Chojecki.

W turniejowej rywalizacji najlepsza okazała się pierwsza drużyna Polonii Warszawa, która wygrała wszystkie spotkania ze znakomitym bilansem bramkowym 15:1. Podium uzupełniły Pogoń I i Pogoń II Siedlce. W bezpośrednim starciu lepsza okazała się dwójka, ale jedynka zebrała więcej punktów.

Na zakończenie turnieju nagrodzono najlepszych. Drużynowo i indywidualnie. Trenerem Fair Play został Łukasz Jutkiewicz. Najlepszym zawodnikiem wybrano Bartłomieja Polkowskiego (Polonia Warszawa). Królem strzelców został Kacper Banasik (Polonia). Najlepszym bramkarzem uznano Ernesta Zbiecia (Pogoń I Siedlce).

Organizatorami turnieju były firma Komnet-Media, miasto Siedlce oraz MKP Pogoń Siedlce. Patronat nad imprezą sportową objął prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski. Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którymi byli: brusniak.pl, Exon, Pepsi, PEC, piekarnia Korczew, Wierzejki, Warzywniak u Pawła, Ostropol, Jabłko siedleckie, Reaktor, OSM Siedlce, Stal Stok Lacki – Agata i Waldemar Stefaniukowie.